Depka Seramik, Yaprak, Kabuk Sıva

Depka Seramik, Yaprak, Kabuk Sıva


Genellikle dış cephelerde kullanılan esnek ve  dayanıklı cephe kaplaması

Mikronize edilmiş seramik toz parçacıkları istenilen renklerde boya kıvamına getirildikten sonra yüksek ısıda pişirilerek seramik yapraklar elde edilir. 
Elde edilen bu seramik yapraklar istenilen boyutlarda ebatlandıktan sonra belirli renk oranlarında karıştırılıp modifiye edilmiş saf akrilik ile karıştırılıp harç yapılarak duvara uygulanır.

Doğal granit renklerinden oluşturulan renk kompozisyonları ile granit görünümü verir. Yüksek aderans ile duvara nüfuz eder, esnek yapısıyla oluşabilecek çatlakları absorbe eder, asit yağmurlarına ve dış cephe şartlarına mukavemetlidir. Nefes alma özelliği ile duvardaki nemi dışarı atar. Alev almaz, antibakteriyel özelliğe sahiptir. Darbelere, çarpmalara yüksek mukavemet gösterir, tamiri mümkündür. Bu özellikleri dolayısıyla merdiven boşluklarında ve iç mekanlarda da geniş kullanıma sahiptir.

Malzemenin Hazırlanışı

Geniş plastik bir kovaya temiz musluk suyu konulduktan sonra, ambalaj içerisindeki plastik torbada bulunan kimyasal toz, bu suya boşaltılarak hızlıca karıştırılır. Daha sonra kağıt ambalajındaki yapraklar, hazırlanan siviya dökülür ve iyice ıslatılır. Bundan sonra plastik bidonda verilmiş olan bağlayıcı, bu karışıma yavaş yavaş ilave edilerek harç elde edilir. Elde edilen harç koyu ise, sürüm kıvamı elde edilinceye kadar su ile inceltilir. Harç, yaklaşık yarım saat dinlendirildikten sonra kullanılabilir.

Yüzey / Duvar Hazırlığı

Sıvanacak yüzeyde tamir edilecek yerler varsa tamir edilir. Daha sonra yaprak sıva renginde renklendirilmiş Akrilik Astarla astarlanarak astarın 24 saat kuruması beklenir. Hazırlanan yüzeye malzeme plastik veya çelik mala ile uygulanır. Uygulama esnasında hava sıcaklığı 5°C'nin altında olmamalıdır.

Kabuk (Yaprak, Seramik) Sıva

Yüksek mukavemetli akrilik reçine ile seramik esaslı kabuk kırıklarından imal edilen malzeme, kimyasal içeriği ve reçine kalitesine bağlı olarak; su geçirmezlik, tüm dış etkilere mukavemet, uzun ömürlülük gibi üstün özelliklere sahiptir.

Granit mermerin ana renklerini taşıması nedeni ile cephede yekpare bir granitin bir bütün halinde kesilip cepheye yapıştırılmış gibi bir görüntü elde edilir. Kabuk yapısı nedeni ile çatlakları örter, esnek yapısı ile hareket deformasyonuna dayanıklıdır.
Yıkanabilir, alev almaz ve anti bakteriyel özelliğe sahip olması nedeni ile de iç cephelerde dekorasyon amaçlıda kullanılmaktadır.
Bir torba 18 ila 20 m² arası yüzey kaplamaktadır.
Kolay uygulanabilir, dayanıklı, esnek, zarif, dekoratif, uzun ömürlü
Yağmur suyu ile kendini yıkayabilen, teneffüs edebilir, anti bakteriyel
Raf ömrü uzun
Doğru yüzeylerde doğru işlemler ile uygulandığında 5 yıl garantilidir.

DEPKA GROUP, 2008 yılında Antalya’da kurulan YABEL ve YURTMAN Grup şirketleri bünyesinde faaliyet göstermektedir. Depka Group ürünü olan DEPKA Dekoratif Pamuk Duvar Kaplaması % 100 doğal Pamuktan imal edilmiş yeni nesil bir iç mekân duvar kaplama malzemesi markasıdır. Bu Marka adı ile faaliyet gösteren Firmamız ağırlıklı olarak pamuk dekor ürünü satmakla birlikte dış cephe mantolama ürünlerini de kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Yurt içinde bayi ağı kurma faaliyetlerimiz devam etmektedir. Aynı şekilde Türkiye dışında da 15 ülkede satış faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

BİZE ULAŞIN

Yol Tarifi