Depka Pamuk Sıva Özellikleri ve Avantajları

 Depka Pamuk Sıva Özellikleri ve Avantajları

Depka Pamuk Sıva Özellikleri ve Avantajları

Yangına Ve Darbelere Karşı Dayanıklıdır. TSE sertifikalıdır.

Depka Pamuk sıva selülozik duvar kaplama malzemesinin, yangın ve aleve karşı dayanıklılığı, uzman ve akredite olmuş kurum ve kuruluşlarca uygulanan analizler ve deneylerle doğrulanmıştır. Pamuk sıvanın alev salınım hızı düşüktür ve organik yapısı itibariyle tutuşmayı yavaşlatıcı özelliğe sahiptir. Alev yürümez.

Pamuk sıva, dekoratif duvar kaplama malzemesi olmakla birlikte esnek ve yumuşak bir yapıda, ani darbelere dayanıklı olarak sıkıştırılmış özelliktedir. Darbe aldıktan sonra tekrar eski haline dönebilmektedir.

Depka Pamuk Sıva % 45 Isı İzolasyonu Sağlar. Sertifikalıdır.

Depka Pamuk Sıva, nano-gümüş teknolojisinin kullanımıyla anti mikrobiyal özelliğe kavuşmaktadır. Bu da bakterilerden arınmış bir ortam demektir. Nano-Gümüş partiküllerinin 20 ppm konsantrasyonunda, 350 türden fazla bakteri ve virüsleri yok etme özelliği ve gücü vardır.

Depka Pamuk Sıvanın orijinal maddesi selüloz liften oluşan ürünlerdir. Doğal selüloz, enerji israfı karşısında son derece dayanıklıdır. Pamuk sıva selüloz kaplama malzemesi, kışın ısı enerjisinin, yazın ise soğutma enerjisinin daha az tüketilmesini sağlamakta, enerji israfının önüne geçmektedir. Pamuk sıva uygulanan cephelerde bu yalıtım rahatlıkla hissedilebilir.

Isı yalıtımı sıcak havanın ya da soğuk havanın ısı köprüleri vasıtası ile konutların yada binaların içine girmesini ya da çıkmasını engellemek adına yapılan işlemlerdir.

Depka Pamuk Sıvanın hammadesi pamuk, doğal mika taşı tozu ve selüloz liften oluşan ürünlerdir. Enerji tasarrufu sağlar. Kışın sıcak tutma yazın serin tutma özelliğine sahiptir.

Depka Pamuk Sıva % 45 Ses Yalıtımı Sağlar. Sertifikalıdır.

Depka Pamuk Sıvanın en belirgin özelliklerinden biri de ses yalıtım malzemesi olmasıdır. Pamuk sıva, dokusundaki gözenekler sayesinde ses yansımasının önüne geçmekte ve ses kirliliğinin hissedilebilir oranda azalmasını sağlamaktadır. % 45 oranla yalıtım sağlamaktadır.

Konut, okul işyeri vb. binalar ile çevreyi istemeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak kayıt stüdyoları, sinema, konser salonu gibi mekânlarda istenmeyen seslerden gürültüyü azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Bitişik yapılarda yandan gelen sesleri yok etmede ve tavan uygulaması yapılarak üstten gelen sesleri yok etmede kesin çözüm içerir. 

Depka Pamuk Sıva Işık Koordinasyonu Sağlar.

Depka Pamuk sıva yüzeyinin özel yapısı sayesinde ışık kırılmasına neden olduğundan ışık koordinasyonu ve etkili aydınlatma sağlar.

Temizlemesi Kolaydır. Anti-baktirelyeldir.

Depka Pamuk sıva malzemesi ile kaplanan yüzeyler asla toz, kurum tutmaz. Kullanımı esnasında herhangi bir hatası sonucu duvarda bazı kirli noktaları nemli bezle silebilirsiniz.

Depka Pamuk sıva, su bazlı ve Ph seviyesinin nötr seviyede olması sebebiyle hiçbir haşere ve böcek cinsini yüzeyinde barındırmaz.

Depka Pamuk Sıva Anti-statiktir.

Depka Pamuk sıva, selülozik tutucu ve tamamen doğal bileşimlerden oluştuğundan, suyla karışımında hamur şeklini almaktadır. Bu özelliği her türlü şekli almasını sağlar. Özel plastik mala aracılığıyla yaklaşık olarak 1,50-3,00 mm kalınlığında yüzeylere uygulanmaktadır.

Her Yüzeye Uygulanabilir.  Zarar Görmüş Yüzeyler İçin Tamir Ve Tadilat Malzemesi olarak da kullanılır.

Sıva, alçı, boya, seramik, cam, ahşap, ytong, metal ve benzeri birçok yüzeyin üzerine depka pamuk sıva rahatlıkla uygulanabilir.

Depka Pamuk sıva, hamurumsu özelliğe sahip olduğundan uygulama esnasında yüzeydeki boşluk ve çatlaklıkları kapatabilen bir tadilat ve alternatif çözüm ürünüdür.

Rutubet Oluşumunu Engeller.

Depka Pamuk Sıvanın bileşiminde var olan nano-gümüş, virüs ve bakterilerin metabolizmalarını bozduğundan herhangi bir savunma ve bağışıklık sistemi geliştirmelerini de engellemektedir. Pamuk sıva uygulanan yüzeylerde bir daha rutubet ve küf oluşmaz. 

Depka Pamuk Sıva İç Cephe Dekorasyon Malzemesidir.

Depka Pamuk Sıva uygulandığı yüzeye yapışma özelliği yüksek, kabarma yapmadan ve rengini yıllarca muhafaza etmektedir. Renk çeşitliliğine sahiptir. Binlerce renk ve desen seçeneği sunarak dekoratif duvar kaplama alanında fark yaratır. Pamuk sıva; selüloz sıva ile manzara, portre, resim benzeri çizimler oluşturabilir, duvarlarınızı zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.


https://i.hizliresim.com/dLln1r.jpg


DEPKA GROUP, 2008 yılında Antalya’da kurulan YABEL ve YURTMAN Grup şirketleri bünyesinde faaliyet göstermektedir. Depka Group ürünü olan DEPKA Dekoratif Pamuk Duvar Kaplaması % 100 doğal Pamuktan imal edilmiş yeni nesil bir iç mekân duvar kaplama malzemesi markasıdır. Bu Marka adı ile faaliyet gösteren Firmamız ağırlıklı olarak pamuk dekor ürünü satmakla birlikte dış cephe mantolama ürünlerini de kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Yurt içinde bayi ağı kurma faaliyetlerimiz devam etmektedir. Aynı şekilde Türkiye dışında da 15 ülkede satış faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

BİZE ULAŞIN

Yol Tarifi